Auksinės grandinėlės yra vienas dažniausiai (po žiedų ir auskarų) nešiojamų aksesuarų. Jei jos nešiojamos nuolat, be pertraukų, su jomis miegama, maudomasi – nenuostabu, kad grandinėlė gali pakeisti spalvą, joje gali susikaupti šiek tiek purvo ir nešvarumų. Žinoma visa tai priklauso nuo aukso grandinėlės narelių dydžio, asmeninės higienos įpročių, odos sluoksniavimosi ir prakaitavimo. Tad nereikėtų labai pergyventi, jei jums grandinėlė pakeičia spalvą greičiau nei jūsų pažįstamiems. Aptarkime populiariausius aukso grandinėlių valymo būdus.

1) Patikėkite meistrui
Kokybiškai nuvalyti auksines grandinėlės galima salone. Tai dažnai nebrangi ir greita paslauga. Būsite tikri, kad gaminys bus nepažeistas. Taip pat tai puikus būdas sutvarkyti smulkius pažeidimus: jei kliba auskaro akutė arba turite problemų su mėgstamiausios apyrankės užsegimu.

2) Švelnus indų ploviklis ir vanduo
Į indą įpilkite šiek tiek švelnaus indų ploviklio ir šilto, bet ne karšto vandens. Išmaišykite ir pamerkite aukso grandinėlę. Leiskite jai pamirkti šiame mišinyje 15-30 minučių, o tuomet švelniai nušveiskite minkštu dantų šepetėliu. Nuskalaukite po tekančiu vandeniu ir nušluostykite su minkšta medžiaga. Galite naudoti ir specialią aukso gaminių servetėlę sausinimui, kuri lengvai poliruos.

3) Valymas amoniaku
Valyti auksines grandinėles amoniaku rekomenduojama tik tada, kai šios labai užsiteršusios. Nenaudokite šio valymo būdo, jei grandinėlė turi platinos ar perlų, nes pažeisite. Giliam valymui sumaišykite 1 dalį amoniako ir 6 dalis vandens, išmaišykite. Įmerkite grandinėlę ir palaikykite, bet ne ilgiau nei vieną minutę. Kad nepamestumėte – naudokite sietelį. Po to nuskalaukite po tekančiu vandeniu ir gerai nusausinkite.

Kai valote gaminius, juos po to gerai išdžiovinkite. Vandens lašeliai likę grandinėlėje gali per stipriai sureaguoti su oda ir sukelti alerginę reakciją.