Vestuviniai žiedai – tai ne tik papuošalas, tai simbolis, kuris rodo, kad du žmonės nusprendė sujungti savo gyvenimus ir tęsti juos kartu. Ne veltui šis nuostabus simbolis šaltiniuose randamas jau daugiau nei prieš 5 000 metų. Nors tuomet vestuvių ceremonijos paprastų žmonių tarpe nebuvo tokios reikšmingos, tačiau pats vestuvinio žiedo įteikimas kitam žmogui rodė, kad jie tampa viso gyvenimo draugais, kurie prižada, kad liks kartu amžinai.

Praėjo tiek tūkstančių metų, o aukso žiedas – vis dar toks pat reikšmingas. Vestuvės rengiamos be didelės šventės, muzikantų, baltos suknelės, tačiau žiedai – daugeliui vis dar būtinas akcentas.

 

Prietarai ir XXI amžius

Ar prietarais tikėti verta? Nėra vieningo atsakymo, kadangi jie kaip ir religija – arba tiki, arba ne. Visgi, skirtingose kultūrose auksinio žiedo  simbolis tūkstančius metų išliko gajus. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad žiedas – tai nemirtingumo ženklas, kuris rodo, kad viskas sukasi ratu, tad ir žmonių sprendimas būti kartu – niekada nesibaigiantis.

Daugelyje kultūrų auksinis žiedas siejamas su gėriu, apsauga nuo blogio ir užkalbėjimų, taip pat, teigiama, kad nešiojantys auksinius žiedus – galės džiaugtis kur kas geresne sveikata.

Nors šiuo metu prekybos vietose galima rasti daug skoningų žiedų, kurie džiugina savo stiliumi, papildomai inkrustuotais deimantais, tačiau senovėje buvo pasirenkami lygaus paviršiaus, vieno metalo žiedai, kurių paprastumas simbolizavo ir natūralumą santykiuose. Juk ir šiais laikais žmonės stengiasi rinktis tai, kas yra tikra, jausminga, o ne puošta blizgučiais.

Gana įvairiai vertinami žiedai, kurie gaminami iš artimųjų dovanoto aukso. Kol vieni tai vadina labai gražiu simboliu, kiti teigia, kad tai yra prakeiksmas, tad kiekviena pora turėtų pirkti naujus žiedus, kadangi ir jų bendras gyvenimas yra naujas. Juk dėvint kito auksą ir tuo pačiu suteikiant jiems tiek daug reikšmės – galite prisišaukti ir tų kitų žmonių likimą, tad visada geriausia pradėti nuo balto lapo. Tą suteikia ir santuoka, ir būtent jai pirkti žiedai.

Dar vienas gajus prietaras yra susijęs su žiedo movimu vestuvių metu. Sakoma, kad labai svarbu, jog movimo metu žiedas nenukristų ant žemės. Tai gali prišaukti nelaimę. Vėlgi, ar tikėsite tuo – Jūsų pasirinkimas, tačiau kad rankos dreba tą ypatingą gyvenimo dieną – natūralu.

 

Žiedo nešiojimo subtilybės

Jeigu Jus domina prietarai – tokiu atveju siūlome plačiau domėtis ir apie žiedo nešiojimo subtilybes, kurios skirtingose kultūrose ir tuo pačiu skirtingais laikmečiais taip pat kito. Ar žinojote, kad vienodi vestuviniai žiedai porai buvo pradėti gaminti ir pirkti tik XIX amžiuje? Iki tol kiekvienas poroje rinkdavosi tokį, koks jam labiausiai patinka, galiausiai, varguomenėje žiedų nešiojimas vyrams apskritai nebuvo dažnas.

Dėl lengvesnio gyvenimo šiais laikais žiedus nešioja tiek vyrai, tiek moterys, o ar jie bus vienodi, ar skirtingi – pasirinkimas kiekvieno. Taip pat dažniausiai žiedai nešiojami ant dešinės rankos, tačiau tai nėra taisyklė. Juk kasdien nešiojamas papuošalas reikalauja patogumo. O dešinės rankos pasirinkimas siejamas su tuo, kad būtent jos nerviniai impulsai siejasi su širdimi, tad tikima, kad tai garantuoja amžiną meilę bei buvimą kartu.

Kol vieniems žiedas yra toks svarbus kasdieninis atributas, kad net pamirštama, kad jis yra ant rankos, tuo tarpu kiti juos dėvi tik švenčių metu, kai norisi pasipuošti. Štai todėl daugelis juvelyrų siūlo rinktis paprastesnius, glotnaus metalo žiedus be akučių arba su labai mažomis. Tuomet kasdieninis nešiojimas nebus sudėtingas, neklius už plaukų arba drabužių. Visgi, pasirinkimas – skonio reikalas ir svarbiausia, kad būtų pasirenkamas toks žiedas, koks žmogui labiausiai patinka. Juk tai jo meilės simbolis.