Sužadėtuvės yra vienas gražiausių gyvenimo etapų, kurį patirti turėtų visos įsimylėjusios poros. Atsiranda mada nebesusižadėti, o susitarti dėl vestuvių datos, visgi, sužadėtuvių diena yra nuostabi, tad siūlome Jums išgyventi ją su mylimu žmogumi.

Žinoma, šis ritualas neatsiejamas nuo kokybiškų sužadėtuvių žiedų, kurie simbolizuoja meilę bei pagarbą kitam žmogui. Nors atrodo, kad tai tik simbolis, tačiau jo pasirinkimas – labai svarbus, juolab, ne tik pasirinkimas, tačiau ir įteikimas, tad jam pasiruošti – būtina.

Sužadėtuvių žiedo simbolika

Sužadėtuvių žiedai simbolizuoja, kad du žmonės nusprendė sujungti savo gyvenimus. Žinoma, tai gali atrodyti šabloniška lyginant su vestuvių žiedais, tačiau būtent sužadėtuvių ritualas – pirmas rimtas ketinimas. Manoma, kad ši graži tradicija pirštis atsirado tik XVIII amžiuje, tad ne taip seniai, tiesa? Būtent tada, kai Krikščionių bažnyčia jau buvo gana stipriai įteisinusi savo įtaką.

Žinoma, pačioje pradžioje tai buvo tik aukščiausio luomo atliekamas ritualas ir tuo pačiu įteikiamas simbolis. Kitiems tai buvo paprasčiausiai neįperkama prabanga, o dovanoti bet ką atrodė labiau praktiška - nei nieko.

Gana populiaru įteikti žiedus buvo prieš išvykstant į karą. Tai tarsi įrodymas, kad merginos – lauks savo išrinktųjų.

Tradicinis sužadėtuvių žiedas

Pradėjus ieškoti tinkamiausio žiedo pamatysite, kad jie yra klasifikuojami į atskirą kategoriją. Tai reiškia, kad norėdami atitikti sužadėtuvių žiedo standartus – jų ieškoti ir reikia pagal klasifikaciją. Tiesa, būtent šiai šventei skirtų žiedų etiketas atsirado gana neseniai, datuojama apie 1950-iupsius metus, kadangi amerikiečių įmonė „De Beers“ išreklamavo būtent deimantinius žiedus šiai progai, kurie išpopuliarėjo visame pasaulyje.

Žinoma, šiuo metu dažnai pasirenkami ekonomiškesni variantai, paprastesni žiedai. Puikiai užtenka brangiojo metalo, o deimantus pakeitė cirkoniai. Žiedai atrodo puikiai, tačiau kaina – kur kas priimtinesnė.

Žiedo nešiojimas

Sužadėtuvių žiedas yra ypatingas tuo, kad jis yra dovanojamas tik moteriai, o vyras turi išlaukti savo vestuvių, kuris įteikiamas tiek civilinės, tiek bažnytinės santuokos metu pagal pasirinkimą. Lietuvoje vyrauja etiketas sužadėtuvių žiedą mūvėti ant dešinės rankos bevardžio piršto.

Įdomu tai, kad Vakarų pasaulio gyventojai renkasi kiek kitokį žiedo nešiojimą. Jie sužadėtuvių žiedus dažniausiai renkasi nešioti ant kairės rankos, bevardžio pirštuko. Žinoma, jokio skirtumo, svarbiausia, kad būtų patogu. Dažnai moterys, juolab, susituokusios – taip pat dėvi vestuvinį ir kartu sužadėtuvių žiedus taip, kaip joms patogiau.

Žiedo pasirinkimas

Kaip jau minėjome – egzistuoja tam tikra žiedų klasifikacija, tad ieškodami žiedo būtent šiai progai – iškart peržiūrėkite skyrelį, kuriame jie ir yra. O kokie kriterijai detaliau svarbūs ieškant tinkamiausio?

  • Visada gerai žinoti moters poreikius, kadangi kai kurios labai sureikšmina žiedą ir joms svarbu, kad jis tobulai atitiktų poreikius. Juk kol vienos laukia žiedo su brangiuoju metalu, tuo tarpu kitoms labiausiai patinka kuklūs, paprasti, jaukūs.
  • Prieš renkantis žiedą taip pat naudinga nuspręsti – kokią sumą galite investuoti. Dažniausiai tai labai sukonkretina paieškas, o kai pasirinkimas toks platus – bet koks filtras yra gerai.
  • Vienas svarbiausių pasirinkimo kriterijų yra metalas. Vienareikšmiškai auksas yra geriausias pasirinkimas. Toks žiedas vadinamas klasika. Juolab, jis atsparus laikui, tad moteris gavusi šį nuostabų simbolį – galės juo grožėtis visą gyvenimą.
  • Ar reikia brangiojo akmens? Kiekvieno pasirinkimas. Tiesa, siūlome nepamiršti, kad cirkoniai – nuostabi alternatyva. Jie pigūs, tačiau atrodo tarsi deimantai, taip pat metų eigoje beveik nekeičia savo išvaizdos.
  • Galiausiai – dydis. Jeigu niekaip nepavyksta sužinoti – rinkitės standartinį 17. Nuvykus pas juvelyrą – neatitikimo atveju jis bus pakoreguojamas.

Neskubėkite rinktis žiedo, juolab, mėgaukitės ta akimirka, kai jis bus įteikiamas. Nors gali atrodyti, kad streso daug, tačiau tai išties magiška diena, kurią atsiminsite visą gyvenimą.