Krikštynos yra viena gražiausių švenčių vaiko gyvenime. Ir nors mažasis dažniausiai nepamena šios nuostabios dienos, kadangi yra dar visai jaunutis, tačiau tėveliams – tiek vaiko, tiek krikšto – tai tikrai labai graži šventė, kurios akimirkomis norisi grožėtis kuo ilgiau.

Vienas svarbiausių darbų, kurį turi atlikti krikšto tėveliai, yra dovanėlės mažajam pasirūpinimas. Laikas eina, tradicijos keičiasi, tačiau poreikis dovanoti brangiojo metalo papuošalus – išlieka. Kodėl? Kadangi tai daiktas, kurio vertė su laiku tik augs ir jeigu vaikas nenorės nešioti to papuošalo, kai paaugs – parduoti finansiškai visada apsimoka.

Svarbiausia – brangusis metalas

Renkantis papuošalą vaikui reikia nuspręsti – koks biudžetas atitinka Jūsų galimybes. Venkite net ir labai gražiai atrodančių papuošalų, kurie yra paprasto metalo, kurių akmenukai – plastikiniai. Tokie papuošalai kūdikiams, kurie yra krikštijami dar nėra reikalingi, juolab, nesaugūs, o paaugus – neturi jokios vertės. Krikštynų dovana turėtų būti ne tik moraliai, tačiau ir materialiai vertinga. Žinoma, kiekvienas turi rinktis dovaną pagal savo galimybes, tačiau pigūs plastikiniai papuošalai yra netaktas, tad taupantiems kur kas geresnis pasirinkimas yra mažas meškiukas ar spalvinimo knygutė nei papuošalas, kuris nebus naudojamas.

Pagal etiketą krikštynoms dažniausiai siūloma dovanoti auksinius papuošalus. Pigesnė, tačiau irgi skoninga alternatyva yra sidabriniai. Visgi, auksiniai dažniausiai vadinami klasika, tad juos rinktis ir siūlome. Kalbant apie tradicijas – geriausias pasirinkimas yra geltonas auksas. Jeigu ieškote kažko unikalaus – tinka ir baltas, kuris dažniausiai dovanojamas mergaitėms. Visgi, aukso spalvos nėra skirstomos pagal lytis, tad svarbiausia – pats papuošalas.

Nuo grandinėlės iki pakabukų

Krikštynoms dažniausiai dovanojamos auksinės grandinėlės turi būti ne tik geros kokybės, tačiau ir reikalingo ilgio. Taip, kūdikiams grandinėlės nėra kabinamos, tačiau paaugus vaikui – ja galima puoštis švenčių metu. Štai todėl siūlome dovanoti trumpesnes ir dažniausiai lengvesnes grandinėles, kurias bus ne tik patogu dėvėti, tačiau ir vaikui – paprasta apsaugoti.

Jeigu norite, kad dovana būtų dar vertesnė – siūloma grandinėlę papuošti pakabuku. Pasikartosime, kad jis taip pat turi būti brangiojo metalo, kadangi tik tokiu atveju dovana bus vertinga, juolab, solidi. Ypač dažnai dovanojami auksiniai kryželiai, kurie labai puikiai perteikia šios šventės simboliką. Taip pat siūlome įteikti pakabuką, kuriame matyti angelėlis. Tai – ne tik vertinga, tačiau ir jauki, širdžiai miela dovana, kuri leis praėjus daug metų nuo šiol šventės nusišypsoti kiekvieną kartą, kai tik bus grožimasi angeliuku.

Ar dovana yra būtina?

Kadangi tradicijos keičiasi, net vis daugiau žmonių nusprendžia apskritai nekrikštyti vaiko, kyla klausimas, ar vaikui reikia ką nors dovanoti šios progos metu. Kiekvienas žmogus sprendžia pats, tačiau skoninga dovana yra tarsi gražus gestas, padėka – ne tik vaikui, tačiau ir jo tėveliams.

Dažnai dovanos įteikimu tarsi norisi padėkoti tėvams, kad jie pasirinko krikštatėvius. Juk jie yra tarsi antri tėveliai vaikui, tad jų pasirinkimas tuo pačiu parodo ir svarbumą mažojo gyvenime. Taigi, kiekvienas renkasi pats ne tik ką dovanoti, tačiau ir ar dovanoti apskritai. Tačiau mažos bei jaukios dovanos – tai ne tik investicija, tačiau ir simbolis, padėka, kuri krikštynų proga – tikrai verta dėmesio. O skoningas papuošalas – dovana, kuri niekada neišeis iš mados ir bus naudinga pačiam vaikui.