Skoningi pakabukai dažniausiai pasirenkami arba gaunami dovanų ne tik kaip aksesuaras, tačiau tuo pačiu tai gali būti skoningas Jus apsaugantis amuletas, kuris suteiks jums daugiau sėkmės, padės pasitikėti savimi, galbūt – geriau jaustis, tad viskas priklauso nuo to – koks pakabukas bus pasirenkamas.

Mūsų prekybos vietoje auksiniai pakabukai yra labai įvairūs, tad aptarsime svarbiausius simbolius, kurie padės Jums pasirinkti tinkamiausią.

 

Auksas – per amžius geriausias metalas

Kalbant apie pakabukus dažniausiai minimi auksiniai, kadangi teigiama, jog jie turi galių galinčių suteikti žmogui galimybę kur kas geriau jaustis, taip pat – jie gydo, galiausiai, padeda užkirsti kelią apkalbėjimams, burtams, tad ne veltui jau prieš kelis šimtus metų buvo naudojami kaip apsauginės priemonės nuo raganavimų. Nors laikai keičiasi, tačiau požiūris į aukso dirbinius išliko toks pat. Žmonės juos dažnai vis dar perka ne tik dėl grožio, tačiau ypač akcentuojamos gydomosios savybės, galiausiai, džiaugiamasi, kad šio metalo gaminiai tarnauja ilgus metus, tačiau beveik nekeičia savo išvaizdos.

 

Apvalūs pakabukai

Ar pastebėjote, kad gaminant papuošalus labai dažnai naudojamas ovalas? Ne tik auksiniai pakabukai, tačiau taip pat ir auskarai, žiedo sagutės, kiti aksesuarai, kurie „sukasi ratu“. Ir ne veltui, kadangi ovalas turi simbolinę reikšmę, kuri perteikia gyvybę, nuolatinį judėjimą, kai kuriose tautose tai laikoma gyvybės ratu, kuris prasideda gimimu ir baigiasi mirtimi. Iki šiol tikima, kad apvalūs pakabukai, kasdien nešiojami papuošalai turi gydomųjų savybių, tad jais galima ir verta ne tik puoštis, tačiau ir nešioti kaip apsaugines priemones nuo blogų akių.

 

Pakabukai su angelo motyvais

Ne tik moterys, tačiau taip pačiu ir vyrai dažniausiai renkasi tokius pakabukus, kurie turi teigiamas savybes. Ne tik mūsų minėtas ovalas, tačiau ir angelo sparnai, kurie dažniausiai simbolizuoja saugumą ir rūpestį. Ne veltui tokiais akcentais dekoruojami pakabukai dažniausiai perkami dovanai. Taip, dovaną įteikęs tarsi perduoda ne tik papuošalą, tačiau ir rūpestį, meilę, tikėjimą, kad nešiojantis asmuo bus visada saugus. Pakabukai su angelo motyvais gali būti perteikiami ne tik per sparnus, tačiau ir aureoles, baltas spalvas, malonius žmogaus veidus.

 

Pakabukai su raidėmis

Auksiniai pakabukai su raidėmis nešiotojui gali turėti kitokią reikšmę. Kol vieni perka raidę, kuri simbolizuoja jo vardą, tuo tarpu kiti suteikia šiam papuošalui kur kas daugiau reikšmės, paslaptingumo, galiausiai, asmeniškumo. Mėgstantys masyvius papuošalus iš pavienių parduodamų raidžių net gali susiverti visą grandinę, kurioje yra žmogaus vardas arba kitas žodis, kuris turi jam specifinę reikšmę. Žinoma, kuo masyvesnis pakabukas arba keli jų kiekiai – tuo masyvesnė grandinėlė reikalinga. Ne tik dėl išlaikymo, tačiau taip pat ir taisyklingų proporcijų, kurios padeda bendram papuošalui atrodyti puikiai.

 

Pakabukai su religiniais simboliais

Gana daug dėmesio sulaukia ir tokie pakabukai, kurie atrodo kaip tam tikrų religijų simboliai. Juos nešiojantys asmenys yra labai įvairūs. Nuo tokių, kurie yra tam tikros religijos išpažinėjai, tad pakabuko nešiojimas jiems turi svarbią reikšmę, iki tokių, kurie renkasi pakabukus tik dėl estetikos ir jeigu jiems patraukliai atrodo kryžius – jie ir renkasi kasdien jį nešioti. Ar nešiojantys religinius papuošalus tuomet, kai nėra tikintys, gali pritraukti blogą energiją? Atsakymo nėra, kadangi viskas priklauso nuo kiekvieno žmogaus. Nešiokite tokius papuošalus, pavyzdžiui kryželius, jeigu Jums patinka. Kodėl gi ne? Tik tuomet nenešiokite jų taip, kad tai galėtų suerzinti asmenis, kurie išpažįstą konkrečią religiją.