Ar galima sakyti, kad auksas yra pats brangiausias „pinigas“. Dalinai – taip. Tik galbūt verta pabrėžti, kad su metais jo kaina auga, galiausiai, kad jis visada išlieka rinkoje. Tai lemia, kad tiek investicinis auksas, tiek aukso dirbiniai yra perkami visais laikais. Taip stengiamasi susikurti gerą gerbūvį.

Visgi, apie auksą galima skaityti, išgirsti labai daug mitų, kurie gali padėti geriau suprasti – kodėl jis toks svarbus arba priešingai išgąsdinti – gal tai yra bloga investicija.

Pateiksime dažniausiai sklandomus mitus ir faktus, kurie galbūt padės geriau pažinti šį brangųjį metalą.

Mitas – auksas yra šių laikų metalas.

Tikrai ne. Archeologiniai radiniai parodo, kad auksas buvo vienas pirmųjų metalų, kurį kasė žmonės. O įdomu tai, kad kasimas siekia 5000 metų prieš mūsų erą. Jau tada tai buvo metalas plačiai naudojamas ne tik įrankių gamyboje arba papuošalų kūrime, tačiau galiausiai tapo valiuta, kuri padėjo ją mainyti į daiktus ir panašiai.

Mitas – auksas rūdija.

Vėlgi, tai yra mitas. Pirmiausia auksas ir tapo populiarus vien dėl to, kad jis toks atsparus aplinkos poveikiui. Įdomus faktas, kad jis lydosi tik labai aukštoje temperatūroje. Tai padeda kur kas paprasčiau išgauti norimus šio metalo gaminius. Kitas faktas, kad auksas nerūdija. Tikrai taip. Galima džiaugtis, kad nešiojant auksinius papuošalus ir su jais nuolat maudantis – nereikia pergyventi, kad gaminio kokybė nebebus tokia gera.

Mitas – aukso papuošalai reikalauja daug dėmesio.

Auksas ir yra labiausiai vertinamas dėl to, kad jis yra atsparus aplinkos poveikiui. Dažniausiai daugiausia dėmesio turint auksinius papuošalus reikia skirti ne tik aukso daliai, tačiau brangiojo akmens. Žinoma, visada geriausia papuošalo valymą palikti meistrams, kurie ne tik turi specialius įrankius, tačiau taip pat ir žino – su kokiomis priemonėmis ir kaip papuošalas turi būti valomas, kad jis nebūtų pažeistas. Visa tai garantuoja, kad galėsite ilgus metus džiaugtis daiktu, o jo išvaizda nekis.

Mitas – auksas yra grynas.

Jeigu norisi, kad juvelyriniai dirbiniai tarnautų kuo ilgiau ir tuo pačiu metų eigoje juos kuo mažiau veiktų aplinkos dirgikliai – tokiu atveju reikia rinktis tokius auksinius dirbinius, kurie yra maišyti su kitais lydiniais.

  • Gryniausias auksas yra 24 karatų.
  • 18 karatų auksas siekia 75 pro. Grynumo.
  • 14 karatų – beveik 60 proc. grynumo.
  • 10 karatų siekia 41 proc. grynumo.

Likusią metalo dalį dažniausiai sudaro sidabras, tačiau pasitaiko ir platinos, vario, cinko bei t.t.

Mitas – auksiniai papuošalai yra labai brangūs.

Kadangi auksiniai papuošalai rinkoje užima vieną didžiausių dalių ir jie dažniausiai perkami tokiu atveju, kai norisi paminėti kokią nors šventę, natūralu, kad daugeliui žmonių atrodo, kad jie yra labai brangūs. Tačiau taip nėra. Taip, jie yra brangesni nei sidabro arba vario papuošalai, tačiau taip pat ir tarnauja kur kas daugiau metų, turi didesnę vertę, dažniausiai perduodami iš kartos į kartą. Taigi, investicija atsiperka.

Mitas – aukso papuošalai blogina sveikatos būklę.

Kaip tik ne. Galima išgirsti labai daug pasakojimų apie tai, kad auksiniai papuošalai padėjo pasveikti nuo lėtinių ligų. Svarbiausia yra rinktis tinkamus ir tuo pačiu juos nešioti konkrečioje vietoje. Esame tikri, kad tokiu atveju sveikata bus kur kas geresnė.

Akivaizdu, kad galima išgirsti labai daug mitų, kurie trukdo suprasti, kad šio metalo papuošalai tikrai yra geriausias ir labiausiai dėmesio vertas pasirinkimas.