Visame pasualyje grėsmes keliantis Korona virusas paskatino investuotojus ieškoti tinkamesnių būdų „įšaldyti“ savo santaupas ir auksas tapo viena iš patraukliausių galimybių. Pirmą kartą nuo 2011-ųjų metų aukso kaina viršijo net 1,8 tūkst. JAV dolerių už unciją (1 uncija yra apie 31,1 g) ir tikima, kad tai nėra riba, kaina – vis labiau kils.

 

Per paskutinius aštuonerius metus tai yra pati aukščiausia kaina, didžiausias lygis, kurio pakilimas tiesiogiai padidina aukso vertę ir tuo pačiu paskatino šį brangųjį metalą rinktis kaip patrauklią investavimo galimybę. Kodėl? Auksas dažnai laikomas pačia saugiausia investicija, kadangi jo kainos arba kyla, arba lieka stabilios, tai yra – krenta retai, tad investicija – paprasčiausiai atsiperka nepriklausomai nuo to kas vyksta pasaulyje.

 

Aukso kainą „kelia“ ir centrinių bankų naudojamos priemonės, kurių tikslas yra skatinti ekonomiką ir taip bandyti išvengti pasaulinės krizės.  Mažinamos palūkanų normos bei didinamas likvidumas – vienos svarbiausių kylančių aukso kainų priežasčių. Kadangi aukso vertė yra negeneruojama – jis tampa patrauklia taupymo priemone, o tai kelia ir jo kainas. Prie aukso kainų kilimo taip pat prisidėjo ir nafta, kurios situacija taip pat yra vis geresnė, tad skirtingų priežasčių kompleksas kur kas labiau pakėlė šio brangiojo metalo vertę.

 

Prognozės – aukso pusėje, kadangi tikima, kad greitu metu kaina gali siekti net 1,9 tūkst. JAV dolerių už unciją, tad jeigu neturite namuose prikaupę aukso dirbinių – paskubėkite, kadangi tai investicija, kuri atsiperka.